Üniversitelerde Türk Dili ve Yazma Sanatı

Görsel 1
KitabevimdenPuan : 4.425.100
Fiyat:
46,58 TL
Son yıllarda üniversitelerimizde Türk Dili derslerinin uzaktan eğitimle verilmesi yönünde bir eğilim ortaya çıkmış görünüyor. Zaten kalabalık sınıflarda yapılırken istenilen verimin alınamadığı göz önünde tutulursa, bu dersler artık fonksiyonel olmaktan çıkmış ve sadece yasa gereği yapılır hâle gelmiştir.

Ancak üniversite seviyesinde bile öğrencilerin Türkçeyi doğru kullanamadıkları, okudukları metni anlamakta ve düşüncelerini yazılı veya sözlü olarak ifade etmekte güçlük çektikleri gerçeği de ortadadır.

Bu nedenle pek çok üniversitemizde, hatta üniversite dışı sivil toplum kuruluşlarında Yazarlık Atölyesi ve benzeri adlarla dersler ve kurslar açılmaktadır. Bu ortamlarda yapılan derslerde öğrencilerin elinde bulunacak ve izlenecek bir kitaba mutlaka ihtiyaç vardır. Türk Dili ile ilgili temel kuralların bulunduğu, Türk Edebiyatının önemli yazarlarına ait örnek metinlerin yer aldığı bir kitap, bu derslerde eğitimi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Ayrıca üniversitelerde Türk Dili dersleri -uzaktan- zorunlu olduğundan, bu dersleri alan öğrencilerin de ders kitabı ihtiyacı bulunmaktadır. Dağınık ders notları ve videolar öğrenciler açısından sanıldığı kadar doyurucu değildir.

Kitap bu eksikliği gidermek amacıyla hazırlanmıştır.

Türk Dili derslerinin yanında Yazarlık Atölyesi, Okuma Yazma Atölyesi ve çok daha değişik isimlerle yapılan okuma ve yazma uygulamalarına yönelik dersler için de kitapta bol miktarda metin ve teknik bilgi bulunmaktadır

Ürün Adı: Üniversitelerde Türk Dili ve Yazma Sanatı
Ürün Kodu: 9786057898784
Yazar: Rekin Ertem, İsa Kocakaplan
Basım Yılı: 2020
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 503
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786057898784
MarkaKesit Yayınları
Stok DurumuVar
9786057898784ery

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.