Türkiye'de Kayıtdışı İstihdamın Engellenmesi ve İyi Uygulama Örnekleri

Görsel 1
KitabevimdenPuan : 3.195.800
Fiyat:
45,00 TL
İndirimli Fiyat (%25,3) :
33,64 TL
Kazancınız 11,36 TL
Günümüzde kayıt dışı ekonomi, devlet yönetimleri, işverenler ve çalışanlar açısından öne çıkan sorunların başında gelmektedir. Kayıt dışı istihdam ise hem kayıt dışı sektörlerde hem de kayıtlı olan ama istihdamda kayıt dışılığa yönelen birçok sektörde ortaya çıkabilmektedir.

Kayıt dışılık bu çerçevede birçok soruna neden olmaktadır. Örneğin devletler kayıt dışı ekonomi nedeniyle ciddi vergi kaybı ve sosyal güvenlik sistemi açıkları ile karşı karşıya kalırken, işverenler ise yasal düzenlemeler nedeniyle büyük cezalarla karşı karşıya kalabilmektedir.

Öte yandan kayıt dışılığın yarattığı sorunlara en fazla maruz kalan kesim ise çalışanlardır. Emeklilik, sosyal güvenlik, gelir kaybı başta olmak üzere birçok sorunu eş zamanlı olarak yaşayan çalışanlar çeşitli nedenlerle kayıt dışı istihdamı tercih edebilmektedir. Bu kitapta kayıt dışı istihdamın nedenleri, maliyeti, gelişmekte olan ülkeler ve Avrupa Birliği örneklerinde kayıt dışı istihdam ile mücadele yöntemleri ve en nihayetinde Türkiye'de kayıt dışı istihdam ile ilgili duruma ilişkin değerlendirmelere yer verilmiştir.

Nihayetinde kayıt dışılığın en çok yaşandığı sektörlerden biri olan turizm sektörü özelinde bir vak'a değerlendirilmesine yer verilmiştir.

Ürün Adı: Türkiye'de Kayıtdışı İstihdamın Engellenmesi ve İyi Uygulama Örnekleri
Ürün Kodu: 9786052815816
Yazar: Ahmet Oğuz Demir, Ali Altuğ Biçer
Basım Yılı: 2019
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 125
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786052815816
MarkaHiperlink Yayınları
Stok DurumuVar
9786052815816ery

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.