Neden Bu Kadar Yeteneksiz Erkek Lider Oluyor? - Bunun Önüne Nasıl Geçilir

Görsel 1
KitabevimdenPuan : 3.408.600
Fiyat:
48,00 TL
İndirimli Fiyat (%25,3) :
35,88 TL
Kazancınız 12,12 TL
Hepimiz biliyoruz ki göz önünde kıdemli sadece birkaç kadın lider var ve kadınların ilerlemesinin önündeki engeller olabildiğince can sıkıcı. Peki ya bu durum kadınların yetersiz olmasından değil de yeteneksiz erkeklerin nitelikli sayılması sebebiyle ortaya çıkıyorsa?

Tomas Chamorro-Premuzic Neden Bu kadar Yeteneksiz Erkek Lider Oluyor?’da günümüz liderlik algısını hem yapılan onlarca deney hem de gerçek örnekler üzerinden ele alıyor.

Bugün için olmazsa olmaz liderlik vasıfları olarak görülen özelliklerin aslına bakılırsa yönetim sahası için zararlı olduğunu ortaya koyuyor.

Kitap boyunca narsizm, psikopati, kendine aşırı güven gibi liderler için tercih sebebi sayılan özelliklerin birer mental rahatsızlık olduğunu, her halükarda kuruluşlar için zarar verici olduğunu ve liderlerin bu gibi özelliklerdense diğerkâmlık, empati ve özveri gibi nitelikleri haiz olması gerektiğini değerlendiriyor.

Kadınların lider olabilmelerinin yolunda bulunan engellerin bilhassa erkeklerin toksik davranışları üzerinden belirlenen liderlik normları olması çeşitli yönleriyle irdeleniyor.
Tomas Chamorro-Premuzic bu kitapla şu sorulara cevap arıyor:
İnsanları (özellikle de erkekleri) liderlik rollerine aday gösteren ancak sonrasında bu rollerde bulunanlar için eleştiri sebebi olan nitelikleri nelerdir
Liderleri (kadın veya erkek) gerçekten yeterli kılan nitelikleri.
Nasıl daha yetenekli liderler seçilebilir?
Terfi ettirmeden önce yeteneksiz liderleri nasıl tespit edebilirsiniz?
Liderlik için hangisi daha önemli: IQ mu EQ mu?.Ürün Adı: Neden Bu Kadar Yeteneksiz Erkek Lider Oluyor? - Bunun Önüne Nasıl Geçilir
Ürün Kodu: 9786056962035
Yazar: Tomas Chamorro-Premuzic
Basım Yılı: 2019
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 168
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen: M. Murtaza Özeren
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786056962035
MarkaOrenda
Stok DurumuVar
9786056962035ery

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.