Leonardo Da Vinci - Çocukluk Düşlerinden Büyük İcatlara

Fiyat:
16,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Ressam, mühendis, mucit ve filozof Leonardo da Vinci dünya üzerinde yaşamış en büyük dehalardan biridir. Onun dehasının büyüklüğünü, doğuştan sahip olduğu zekâsı kadar çocuklukta edindiği ve tüm yaşamı boyunca sürdürdüğü üç temel özellik belirlemiştir: Doğaya karşı sınırsız ilgi, dünyayı anlama ve anlatma tutkusu ve sıra dışı gözlem yeteneği.

Leonardo’nun çalışma yöntemi oldukça basittir. İnsanları, hayvanları, bitkileri, bulutları ve hatta suyun akışını gözlemler ve hayallere dalar. Daha sonra hayallerini ve düşüncelerini defterlerine yazar ve ayrıntılı olarak çizer. Binlerce sayfadan oluşan defterlerinde bu büyük dehanın sanatla ilgili düşüncelerini, felsefi görüşlerini, belki de hiç çalışmayacak icatlarını okumak mümkündür.

Leonardo da Vinci: Çocukluk Düşlerinden, Büyük İcatlara kitabında İtalya’nın küçük bir köyünde başlayıp Floransa’da ve Milano dükünün şatafatlı sarayında devam eden ve Fransız kraliyet sarayında son bulan renkli bir hayatın öyküsünü okuyacaksınız.

Hayatım boyunca peşinde koştuğum, gerek bilimsel çalışmalarımda gerekse resimlerimde aradığım şey, insan doğasının sırlarını anlamaktır.

- Leonardo da Vinci

Ürün Adı: Leonardo Da Vinci - Çocukluk Düşlerinden Büyük İcatlara
Ürün Kodu: 9786053415589
Yazar: Jean-Baptiste De Panafieu
Basım Yılı: 2019
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 48
Kağıt Cinsi: Kuşe
Çevirmen: Belgin Çınar
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786053415589
Marka1001 Çiçek Kitaplar
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9786053415589ery

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.