Hayvan Çiftliği

Görsel 1
KitabevimdenPuan : 3.922.550
Fiyat:
44,00 TL
İndirimli Fiyat (%6,2) :
41,29 TL
Kazancınız 2,71 TL
Bir grup çiftlik hayvanı insanlara karşı ayaklanıp hayvanların eşit, özgu¨r ve mutlu olduğu bir topluluk kurmaya girişir. Ancak bu eşitlikçi u¨topya çok geçmeden hayvanlar arasında baş gösteren rekabet ve iktidar arzusuyla zedelenir. Kısa su¨rede eskisini aratan bir diktatörlu¨ğu¨n kurulduğu Hayvan Çiftliği’nde hayvanların artık Napolyon adında bir önderi vardır. Bazı hayvanlar çalışırken bazıları da öbu¨rlerini uyutan yalanlar söylemektedir. George Orwell’in 20. yu¨zyılın toplumsal rejimlerine ve iktidar hırsına gu¨çlu¨ eleştiriler yönelttiği Hayvan Çiftliği, politik hiciv tu¨ru¨nu¨n başyapıtlarından. Hayvan Çiftliği, 20. yu¨zyılın siyasal ve toplumsal u¨topyalarının yarattığı hayal kırıklığına yönelik çarpıcı bir eleştiri.

“Hayvan Çiftliği’nde George Orwell yaratıcı bir yazar olduğu gibi dönemin toplumsal ve siyasal karmaşasına da hâkim bir polemikçi olduğunu göstermiştir.” -Raymond Williams

“George Orwell, Jonathan Swift’ten sonra taşlama tu¨ru¨nu¨n en başarılı örneklerini vermiştir. Northrop Frye

Dünya edebiyatının başyapıtları İletişim Klasikleri dizisinde!

İletişim Yayınları, Murat Belge yönetiminde edebiyat klasikleri yayımlamaya devam ediyor. İletişim Klasikleri dizisinden çıkan kitaplar, edebiyata karşı sorumluluğu okuma zevkiyle buluşturan bir anlayışla hazırlanıyor. Eserler orijinal dillerinden ve tam metin çevirileriyle yayıma hazırlanırken, ana metne eşlik eden ve yetkin isimlerin yazdığı önsöz ve sonsözlere yer veriliyor. Ayrıca her kitabın başında, yazarın hayatına ve yaşadığı döneme ışık tutan bir kronoloji bulunuyor.

İletişim Klasikleri’nin içeriği eserin ilk baskı kapağı, el yazmasından örnek sayfalar, haritalar ve özel çizimlerle zenginleştiriliyor. Diziye özel olarak hazırlanan kapak tasarımında ise, resim tarihinden özenle seçilmiş görseller kullanılıyor. Zengin bir içerikle hazırlanan İletişim Klasikleri dizisi, güvenilir ve özenli bir edisyonla okurla buluşurken, alanında referans kaynaklar sunuyor.

Ürün Adı: Hayvan Çiftliği
Ürün Kodu: 9789750530296
Yazar: George Orwell
Basım Yılı: 2021
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 151
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen: Müge Günay
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789750530296
Markaİletişim Yayınları
Stok DurumuVar
9789750530296er

İletişim:
0(544) 967 24 26--0(346) 225 37 50
Sevkiyat Depo 1 :Çobançeşme MahOrman Sokak No: 27/1 Yenibosna / Bahçelievler / İstanbul
Sevkiyat Depo 2 :Çobançeşme Mh.Mithatpaşa Cd.Çelik Sk.No:10 Bahçelievler/İSTANBUL

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.