Babil

Görsel 1
KitabevimdenPuan : 2.430.100
Fiyat:
25,58 TL
Paris’in bir banliyösünde, yüksek bir binanın dördüncü katında yaşayan orta yaşlı biliminsanı Elisabeth ve onun matematik profesörü eşi Pierre’in hayatı, bir akşam evlerinde verdikleri davetle birlikte değişir. Zira Elisabeth’in kısa süre önce arkadaş olduğu üst kat komşusu Jean-Lino, gecenin ilerleyen saatlerinde kapılarını çalıp çok sevdiği karısını öldürdüğünü itiraf eder. Bu haberle günlük yaşamı sekteye uğrayan Elizabeth kendini bir anda tuhaf olaylar silsilesinin ortasında bulur.

Yazdığı tiyatro oyunları ve romanlarıyla isminden çokça söz ettiren, Babil kitabıyla 2016 Renaudot Ödülü’ne layık görülen Yasmina Reza, insanlık durumunu, şehir yaşamını, yabancılaşmayı, düğüm olmuş ilişkileri, Camus’ye has bir absürdizmle ele alarak varoluşumuzun trajik olduğu kadar da gülünç yönlerini irdeliyor.

“Yasmina Reza bu kez polisiye anlatıya başvurarak sıradan varoluşumuza dair hem komik hem de derin bir soruşturma yapıyor.”
Le Monde

"Karanlık bir olayın komik yanlarını öne çıkaran bu romanda Reza bizlere dramatik bir yazar olarak kaleminin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.”
The Sunday Times (UK)


#şehiryaşamı #yabancılaşma #insanlıkdurumu #iletişimsizlik #komşuluk #ilişkiler #varoluş #trajikomedi


Ürün Adı: Babil
Ürün Kodu: 9789750743054
Yazar: Yasmina Reza
Basım Yılı: 2020
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 168
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen: Ekin Özlü Akseki
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789750743054
MarkaCan Sanat Yayınları
Stok DurumuVar
9789750743054era

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.