Acı Portakal

Görsel 1
KitabevimdenPuan : 3.985.250
Fiyat:
57,00 TL
İndirimli Fiyat (%26,4) :
41,95 TL
Kazancınız 15,05 TL
Sınırlı Sayıda
Hombres! Erkekler! Evet size söylüyorum… Neden böylesiniz siz, neden? Nedir derdiniz sizin? Neden “hayır” dendiğinde bunun sadece ve sadece “hayır” anlamına geldiğini anlayamazsınız bir türlü?.. Nedir ezelden beri bizlere yönelttiğiniz bu şiddet? Nereden geliyor bu saygısızlık? Neden bizleri eşitleriniz olarak kabul edemiyorsunuz? Neden?
Acı Portakal iki ayrı eksende ilerliyor: Otuz yıl önce, dünyanın dört bir yanından gelen devrimci militanların eğitim gördükleri Amsterdam’daki bir merkezde yaşanan bir cinsel saldırıyı, olayın tanıklarından “El Turco” lakaplı bir adamın anlatısıyla keşfediyoruz. İkinci eksende ise, günümüz İstanbul’unda bir baba, üniversite çağındaki kızıyla bu yaşananları tartışıyor.
Acı Portakal, dünyayı değiştirme vaadinde bulunanların dahi eril şiddete yeterince mesafe koyamadığını vurgulayarak eril kimliğin sorgulanmasını merkezine alıyor. Roman, aynı zamanda baba kız ilişkisi üzerinden gerek teknolojik gelişmelerin gerekse siyasete ve toplumsal cinsiyete bakışın ışığında kuşak farkının da izini sürüyor.
Yiğit Bener, oldukça sert bir hikâyeyi ironik bir üslupla aktarırken hakikat arayışından ve beraberinde gelen çetin bir hesaplaşmaya girişmekten kaçınmıyor.

#toplumsalcinsiyet #erildil #erkeklik #kuşakçatışması #enternasyonal #sınıfmücadelesi #kadınaşiddet #kozmopolitizm


Ürün Adı: Acı Portakal
Ürün Kodu: 9789750741593
Yazar: Yiğit Bener
Basım Yılı: 2020
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 184
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789750741593
MarkaCan Sanat Yayınları
Stok DurumuVar
9789750741593eryx

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.